Kiedy należy zainteresować się wynajmem samochodu?

141803289640494000

To, że samochód dla firmy jest potrzebny, gdy służbowe podróże są dalekie i częste, jest czymś oczywistym. Co należy jednak zrobić w wypadku, w którym nie ma ich tak dużo? Cóż, również w takiej sytuacji długoterminowy wynajem auta może okazać się bardziej opłacalny, niż korzystanie z środków doraźnych, takich jak na przykład taksówki.

Co to znaczy „mało”?

Żeby wynajęcie auta było nieopłacalne, podróże w twojej firmie powinny nie przekraczać kilku krótkich wyjazdów w miesiącu. Każda odpowiednio większa liczba sprawia, że wykorzystywany do tej pory środek transportu (jak przywoływana wcześniej taksówka) okazuje się bardziej nieopłacalny. Nie chodzi jedynie o częstotliwość tych podróży, ale również o odległość – jeśli wykracza ona poza zwykłe miejskie trasy, wtedy zdecydowanie należy się zastanowić nad wynajęciem taniego służbowego samochodu.

141803289654857600

Pewność wydatków

Prowadzenie firmy wymaga pewnej umiejętności prognozowania przyszłych wydatków oraz uwzględniania ich w budżecie. Jeżeli twoja firma rozwija się dynamicznie lub jej działalność skupia się w kilku odległych od siebie miejscach, zaplanowanie wydatków na wyjazdy służbowe może okazać się trudniejsze niż myślisz. Skorzystanie z oferty wynajmu długoterminowego pozwala Ci poznać z góry ustaloną cenę i od razu uwzględnić ją w wydatkach na dany okres. Przykładowa cena takiej usługi w ofercie Toyoty to ok. 800 złotych za miesiąc za Toyotę Yaris przy zobowiązaniu na cztery lata i zerowym wkładzie własnym. Kwota ta obejmuje pełny serwis, ubezpieczenie i samochód zastępczy. Mniejszy samochód pociągnie za sobą jeszcze mniejsze koszty. Uwzględnienie takiej kwoty już na samym początku okresu rozliczeniowego pozwoli Ci lepiej zaplanować swoje wydatki.

Zawsze przygotowany

Podobne trudne do przewidzenia mogą się okazać sposoby oraz strategie rozwoju twojej firmy. Nigdy nie wiesz, w którym momencie wyjazdy służbowe nasilą się, kiedy twoi pracownicy będą musieli nadzorować działania przedsiębiorstwa w zupełnie innym miejscu lub równie daleko spotykać się z klientami. Poleganie na doraźnych środkach może bardzo szybko nadwyrężyć twoją kieszeń, podczas gdy dysponowanie samochodem dla firmy pozwoli Tobie i twoim pracownikom być gotowym na każdą ewentualność oraz nową możliwość.

Zobacz również:

Pracownik zarządzania flotą

Spedytor drobnicowy międzynarodowy
Miejsce pracy: Poznań, Plewiska (pow. poznański)
6-13-30559

Nasz Klientem jest jedna z wiodących firmy z branży transportowej, świadcząca kompleksowe usługi w zakresie spedycji międzynarodowej i krajowej. W związku z dynamicznym rozwojem, nasz Klient poszukuje kandydata gotowego podjąć pracę na stanowisku: Spedytora  drobincowego Międzynarodowego.

 Zakres obowiązków:

  • organizacja, nadzór i bieżąca obsługa zleceń międzynarodowej spedycji drobincowej
  • planowanie transportu (czas transportu, cena, jakość), zarządzanie flotą
  • zapewnienie terminowej, wysokojakościowej realizacji zleceń
  • ewidencjonowanie zleceń
  • kontakt z klientami
  • raportowanie swoich działań według ustalonych w firmie standardów

Wymagania:

  • min. rok doświadczenia na stanowisku spedytora drobnicowego międzynarodowego
  • dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca komunikację telefoniczną i mailową
  • bardzo dobra znajomość programu MS Office ( MS Excel)
  • znajomość sektora spedycji drobnicowej międzynarodowej, w tym zarządzania linią drobnicową
  • znajomość i doświadczenie w obsłudze aplikacji TRANS.EU
  • mile widziane wykształcenie z zakresu transportu lub logistyki
  • nastawienie na samodzielne, sprawne podejmowanie decyzji i rozwiązywania problemów
  • dobra organizacja pracy

Oferta:

  • możliwość udziału w ciekawych projektach dla prestiżowych klientów
  • stabilne zatrudnienie w firmie o dobrej pozycji rynkowej
  • wynagrodzenie wzbogacone o system premiowy
  • pakiet socjalny
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • karta MultiSport

Jeżeli ta oferta wzbudziła Państwa zainteresowanie, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego lub przesłanie CV wraz z numerem referencyjnym w tytule maila.

krakow4@grafton.pl

Prosimy o dopisanie klauzuli: “Zgadzam się na wykorzystanie przez firmę Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o. danych osobowych w celu pośrednictwa pracy (posiadania i przetwarzania przekazanych danych osobowych oraz ich udostępniania klientom w ramach prowadzonych projektów rekrutacyjnych) zgodnie z obowiązującą Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.2002 r. Nr 101 poz. 926) aż do momentu pisemnego wycofania zgody. Potwierdzam, że zostałem poinformowany o prawach do zmiany, dostępu i ochrony tych danych”.

4 komentarze

  1. Jerzy pisze:

    Nie, no taksówka do klienta to już żenada, nie wyobrazam sobie ceniącej sie firmy bez samochodu słuzbowego. Fakt, że nie kazda firme stac od razu na własne, ale opcja wypozyczenia bardzo mi się podoba.

  2. Edmundo pisze:

    Taksówką można zawsze podjechać nieco dalej i dojść parę naście metrów. Ale fakt, to nie profesjonalne.

  3. Jurek pisze:

    toyota yaris całkiem dobre autko, mam w benzynie,ciekawe jak sprawuje sie hybryda? zasugeruje szefowi to rozwiazanie, moze sie skusi

  4. furgala84 pisze:

    800 zł na miesiac to sporo dla mojej firmy:/ chociaż chcialbym toyote:/ jakis mniejszy samochód ktos moze polecic?