Leasing to jedna z dziedzin handlu, która w ostatnich latach zyskuje na sile. Zarówno w Polsce, jak i za granicą na tego typu usługi jest bardzo duży popyt. Szybki rozwój zapewnił firmom świadczącym usługi leasingowe ogromny wzrost zysku i zainteresowania ich branżą. Kiedyś takie transakcje zawierane były głównie stacjonarnie.
Klient widział swojego leasingodawcę, podpisywał umowę bezpośrednio na papierze. Ta metoda nie odeszła jednak do lamusa, jednak nowe technologie coraz częściej ją wypierają. Branża leasingowa w Polsce i na świecie przeżywa teraz swoje ,,5 minut”, dlatego wprowadzono możliwość wzięcia czegoś w leasing również on-line. Osoba zainteresowana ma wtedy możliwość porównania kilku ofert w tym samym czasie bez wychodzenia z domu.
Leasing dogania kredyt
Leasing obok kredytu to najpopularniejsza metoda finansowania droższych zakupów. Można porównać oba te sektory pod względem wkładu finansowego, jaki ulokować zdołali w nim wszyscy klienci. Ogólna wartość wszystkich usług leasingowych na całym rodzimym rynku wyniosła około 110 miliardów złotych. Chętnych do wzięcia kredytu było nieco więcej – sam kapitał wynosił około 121 miliardów złotych. Wbrew pozorom, różnica ta nie jest wcale taka ogromna. Zważając na to, że branża leasingowa z roku na rok jest coraz popularniejsza, w najbliższych latach może pod względem ulokowanego kapitału wyprzedzić kredyty.
Branża leasingowa w Polsce i na świecie
Najpopularniejszym towarem, na jaki decyduje się większość leasingobiorców w Polsce i na świecie są samochody. Zwłaszcza w przypadku firm, które zaopatrują swoich przedstawicieli handlowych w pojazdy właśnie na takiej zasadzie. Na leasing może pozwolić sobie także osoba prywatna, która nie prowadzi żadnej własnej działalności gospodarczej. Wszystko uzależnione jest oczywiście od wysokości zarobków.
Branża leasingowa w Polsce i na świecie rozwija się także pod względem zapotrzebowania na maszyny rolnicze. Ten towar również bardzo chętnie jest brany w leasing. Wiele gospodarstw rolnych dzięki branży leasingowej może rozwinąć swoją działalność. Rzeczywisty koszt zakupu nowej maszyny jest bardzo wysoki – zwłaszcza dla specjalistycznych producenckich gospodarstw. Wtedy z pomocą przychodzi leasing. Często też można pozyskać środki z funduszów i różnego rodzaju dotacji Unii Europejskiej, co daje jeszcze lepszy start nie tylko dla młodych rolników, ale także dla tych, którzy chcą zmodernizować swoje już istniejące gospodarstwa.
Przeczytaj więcej o produktach typu leasing i kredyt w serwisie Poleasingowy.net.