Wymiana firmowego sprzętu? Sprawdź, jakie rozwiązanie opłaca się najbardziej!

Czy lepiej jest kupić lub wynająć sprzęt IT? Może to być dylemat dla każdej firmy. Kupowanie daje większą kontrolę nad zasobami IT i może pozwolić na szybsze zakupy i utrzymanie. Leasing aktualizuje sprzęt, zapewnia przewidywalne wydatki i pomaga dotrzymać kroku konkurentom.

Z biegiem lat można było postawić szereg pytań na temat zakupu i leasingu a odpowiedzi na nie pomagają organizacjom przejść przez wady i zalety obu rozwiązań względem swoich pracowników i firmy. W niektórych przypadkach decyzja jest jasna: leasing może mieć większy sens niż kupowanie.

Jeśli którakolwiek z poniższych sytuacji wygląda znajomo, firma powinna przyjrzeć się bliżej opcjom leasingowym – mogą być najlepszym wyborem.

1. Cykl wymiany sprzętu jest definiowany i zatwierdzany przez kierownictwo.

Jeśli uzyskałeś wpisowe od zarządzania w cyklu wymiany, a pakiet C i dział IT opracowały cele planowania krótko- i długoterminowego, leasing może utrzymać twoją technologię zgodnie z planem. Większość umów dzierżawy sprzętu komputerowego, takich jak laptopy lub tablety, obowiązuje przez trzy lata, z możliwością dodawania urządzeń do istniejącej umowy. Inny sprzęt, taki jak serwery i sprzęt sieciowy, można wynająć na dwa lata. W obu przypadkach warunki utrzymują spójność cyklu odświeżania.

2. Zarządzanie przekazuje urządzenia w celu przedłużenia ich okresu użytkowania.

Na powierzchni wydaje się sensowne korzystanie z zakupionego sprzętu, dopóki nie zawiedzie. Ale przeniesienie komputera z jednej osoby na drugą może kosztować cztery razy więcej niż komputer jest wart, w zależności od tego, jak długo był używany. Oprócz wyposażenia pracowników w wolniejszy, przestarzały sprzęt, który ograniczy produktywność, wysyła negatywną wiadomość do odbiorcy, który otrzymuje starszy komputer od kogoś, kto jest traktowany jako ważniejszy. Leasing pozwoliłby każdemu pracownikowi pracować nad najnowszą technologią co kilka lat, dzięki czemu nikt nie zostanie w tyle.

3. Wewnętrzne mechanizmy śledzenia są ograniczone.

Jeśli często przenosisz sprzęt w swojej organizacji i masz problemy z jego śledzeniem, może to stanowić korzyść z leasingu. Nie naprawi wszystkiego, ale leasing może zmusić cię do poprawy, ponieważ dział IT musi opracować plan zwrotu wynajmowanego sprzętu, gdy nadejdzie sześciomiesięczne powiadomienie. Wynikowy plan zarządzania zasobami IT (ITAM) pomoże Ci śledzić wiek i lokalizację sprzętu, znacznie ułatwiając odświeżanie sprzętu po wygaśnięciu umów dzierżawy i wysyłce sprzętu.

4. Istniejące komputery są zastępowane, a nie uaktualniane.

Pamiętasz stare aktualizacje pamięci RAM i HD? Obecnie większość firm uważa je za:

  • czasochłonne,
  • nieefektywne,
  • kosztowne.

Dzisiaj rozwiązania zastępcze takie jak laptopy poleasingowe niosą rozwiązani, których korzyści są naprawdę ogromne. Nowy system zwykle ma nowy system operacyjny, szybszy procesor, więcej pamięci RAM, większy dysk twardy, lepszy ekran i kosztuje mniej niż ten, który zastępuje. Warto to przemyśleć.

Polecamy:
Czym jest leasing pracowników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *