Włazy ze stali nierdzewnej są idealnym rozwiązaniem dla obudów pracujących w trudnych i żrących warunkach. Muszą to być jednak bezwarunkowo włazy, które są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej – odpornej na korozję, która zapewnia doskonałą spawalność z konstrukcją w której to mają być zastosowane.
Na rynku można znaleźć różne, zarówno owalne, jak i okrągłe włazy ze stali nierdzewnej, które są podnoszone lub zlicowane. Dostępne są również różne wysokości zrębnic i opcje okuć, co pozwala spełnić różne specyficzne wymagania.
Gdzie jeszcze są stosowane włazy nierdzewne?
Tego rodzaju opcja wykonana ze stali nierdzewnej to praktyczne i estetyczne rozwiązanie w zakresie gospodarki odpadami. Solidna konstrukcja i możliwość montażu pionowego sprawiają, że nadaje się do różnych środowisk. Zaawansowany model, wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej jest tym, którego można zamontować w pozycji pionowej. Warto zwrócić na jego możliwości, jeśli chodzi o otwieranie i zamykanie klapy.
Włazy nierdzewne i ich zastosowanie:
-
przemysł spożywczy
-
przemysł chemiczny
-
przemysł farmaceutyczny
Zastosowanie włazów nierdzewnych robi wrażenie, a dzięki trwałej konstrukcji, łatwemu montażowi i dodatkowym detalom jest to godny uwagi wybór dla osób poszukujących funkcjonalności połączonej z eleganckim designem.
Co jeszcze warto wiedzieć na temat zastosowania włazów nierdzewnych w poszczególnych branżach?
Jeśli chodzi o przemysł spożywczy – zwłaszcza mleczarstwo, winiarstwo, browarnictwo czy przetwórstwo mięsa stalowe włazy mają nieocenione znaczenie. Dzięki swej odporności na korozję i wytrzymałości są stałym elementem kadzi warzelnych, czy też zbiorników fermentacyjnych. Nie bez znaczenia jest to, że dzięki nim można mieć łatwi dostęp do tych urządzeń, co pozwala na wygodną ich konserwację i czyszczenie. Stal nierdzewna oczywiście jest materiałem bezpiecznym w kontakcie z żywnością, stąd jej rola w tej branży jest po prostu nieoceniona.
Przemysł farmaceutyczny również mocno korzysta na właściwościach stali nierdzewnej przy zastosowaniu włazów. To tam przecież kontrola procesów jest kluczowa, a standardy czystości istnie rygorystyczne i nie ma miejsca na odstępstwa. Dlatego też nie byłoby lepszego rozwiązania do systemów rurociągów, zbiorników fermentacyjnych, czy też reaktorów niż właśnie władzy nierdzewne z tej stali wykonane, które to zapewniają najwyższe standardy higieny, przy równoczesnej dbałości o bezpieczny dostęp do wyżej wymienionych, celem konserwacji lub utrzymania zbiorników tudzież instalacji we właściwej czystości.
Dwa słowa jeszcze o przemyśle chemicznym, także rygorystycznym, a do tego nieprzerwanie powiązanym z agresywnymi substancjami chemicznymi, z którymi okazuje się i stal nierdzewna w tym przypadku naprawdę świetnie sobie radzi. Dlatego tego rodzaju włazy można spotkać przy okazji różnego rodzaju zbiorników, urządzeń, systemów przewodów, reaktorów chemicznych i tak dalej. Utrzymanie odpowiedniego stanu urządzeń bez tych włazów mogłoby nie być w ogóle możliwe.