Ile kosztuje założenie sklepu oraz jego prowadzenie?

1704182042T1a1q1

W Polsce obserwuje się napływ coraz większej ilości sklepów internetowych, chociaż już od jakiegoś czasu można mówić o pewnym nasyceniu rynku e-commerce. Nie każdy e-sklep przynosi jednak pożądane zyski. Ponadto zawsze znajdzie się miejsce na nowy i interesujący dla konsumentów sklep. Ważny jest sam pomysł na biznes, wgląd strony www, jakość produktów oraz przystępne ceny. Jak zatem założyć i jaka jest cena sklepu internetowego?

Cena zarejestrowania firmy i dodatkowe koszty sklepu internetowego

promocja sklepu internetowegoJeśli chcemy prowadzić e-sklep i jesteśmy nastawieni na zysk ze sprzedaży, to konieczne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. Jest to darmowe, jednakże konieczne jest uiszczanie comiesięcznych opłat w postaci składek na ZUS. Nowi przedsiębiorcy mogą liczyć na niższe stawki przez okres 24 miesięcy, które wynoszą ok. 500 zł. Jeśli jednak nie przysługuje nam mały ZUS, to przyjdzie nam płacić co miesiąc ponad tysiąc złotych. Do tego dochodzą jeszcze opłaty stałe i operacyjne. Chodzi tutaj o koszty związane z funkcjonowaniem biura, czynszem, opłatami za media i ubezpieczenie oraz koszty związane z księgowością i wynagrodzeniem zatrudnionych pracowników. To jednak jeszcze nie koniec wydatków. Budżet obciążają także koszty związane ze zwrotem towarów, ich reklamacją i zniszczeniami. Dochodzą do tego również prowizje związane z formami płatności.

Koszty założenia sklepu internetowego

Jeśli decydujemy się na prowadzenie sklepu internetowego, to konieczne jest założenie go. Na szczęście obecnie nie ma potrzemy wydawania pieniędzy na programistę, gdyż mamy dostęp do najróżniejszych platform e-commerce. Na przykład na platformie Sky-Shop.pl możemy założyć sklep internetowy za darmo, a pełen koszt jego funkcjonowania to jedyne 100 zł miesięcznie. Dzięki temu można założyć sklep szybko i to bez konieczności obciążania budżetu. E-sklepy w chmurze dostępne są z przeglądarki internetowej i można je dowolnie modyfikować, bez potrzeby instalowania skomplikowanych programów czy też korzystania z wiedzy specjalistów. Wszystko można zrobić w panelu administracyjnym. Jeśli chodzi o zakup towaru, to jest to już kwestia indywidualna. Można go przechowywać we własnym lokalu, wynająć magazyn czy też zdecydować się na dropshipping. Najczęściej konieczny jest zakup kasy fiskalnej. Trzeba również stworzyć regulamin sklepu.

Więcej na temat kosztów założenia i prowadzenia sklepu internetowego znajdziesz na: http://blog.sky-shop.pl/ile-kosztuje-sklep-internetowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *