GentleWoman to ucieleśnienie współczesnej damy. I chociaż wiele mówi się, jaka powinna być, to czy istnieje jednoznaczna definicja lub schemat, według którego można ją znaleźć? Wbrew pozorom GentleWoman może być każda kobieta, wystarczy się rozejrzeć. Może to właśnie Ty?
Cechy charakteru GentleWoman
Współczesna GentleWoman to kobieta silna, świadoma i niezależna. Podejmuje samodzielne, autonomiczne decyzje, za które bierze stuprocentową odpowiedzialność. To kobieta spełniona, bo skupia się na tym, co jest dla niej najważniejsze. I nieważne czy to rodzina, kariera czy rozwijanie własnych pasji. Poświęca się temu, bo wie, że warto. Jest ambitna i posiada szerokie horyzonty. Ciekawa świata i odważna. Potrafi walczyć o swoje racje i przekonania, jednocześnie nie obrażając przy tym innych. Mówi głośno o swoich potrzebach, bo kocha siebie. Wie, jak ważny dla własnego zdrowia psychicznego jest zdrowy egoizm. Łączy i spaja, nigdy nie tworzy podziałów. Nie uczestniczy w bezsensownych przepychankach. Swoją energię i czas woli poświęcić na rozwój i dążenie do upragnionego celu. Słucha innych, ale i głosu własnego serca, bo intuicja nigdy jej nie zawodzi.
GentleWoman jest wrażliwa na otaczającą ją rzeczywistość, naturę i innych ludzi. Potrafi wyciągnąć rękę do słabszych i pomóc wstać tym, którzy tego potrzebują. Wspiera oraz dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą. I chociaż posiada klasę, to nie definiuje jej status społeczny, majątek czy pochodzenie. Wykracza poza utrwalone stereotypy, role społeczne i kulturowe ograniczenia. Jest otwarta na nowe i nieznane. Jest dumna z tego, kim jest, więc nie boi się powiedzieć głośno: Jestem Kobietą! Jestem GentleWoman!
Jak wygląda GentleWoman?
Współczesna dama potrafi zachować we wszystkim umiar i znaleźć złoty środek. Umie dostosować ubiór do każdej sytuacji, a jednocześnie bawi się modą. Doskonale wie, jak połączyć „małą czarną” ze sportowym obuwiem, aby nie wyglądało to kiczowato. Nie kupuje ubrań w zależności od panującej akurat mody. Wybiera te, które są klasyczne i ponadczasowe. Wygląda dobrze zarówno na wystawnym bankiecie, jak i siedząc w domu przed telewizorem. I wcale nie oznacza to, że zawsze ma tonę makijażu na twarzy czy włosy, jak po wyjściu prosto od fryzjera. Po prostu jest zadbana, ale i pewna tego, jak wygląda. Dobrze czuje się w naturalnej wersji.
Makijaż GentleWoman podkreśla jej atuty i przysłania drobne niedoskonałości. Jego zadaniem jest eksponowanie naturalnego piękna, a nie zakrycie go.
Kontrowersyjna telewizja
Jakiś czas temu powstał program „Damy i wieśniaczki”. Od samego początku format ten budził niemałe kontrowersje. Bo czy można definiować mianem Damy kobietę w zależności od jej miejsca zamieszkania czy zasobności portfela?
Sama idea programu polega na tym, że kobiety na co dzień żyjące w miastach przez trzy dni mieszkają na prowincji. Muszą zajmować się gospodarstwem i samodzielnie wykonywać wszystkie prace domowe. Dla większości z nich jest to pierwszy raz zarówno jeśli chodzi o pobyt na wsi, jak i robienia jakichkolwiek czynności związanych z domem: prania, sprzątania czy gotowania. Program niejednokrotnie pokazał, że zderzenie z rzeczywistością potrafi być bolesne. Wspomniane „damy” okazywały się histeryczkami, soczyście przeklinały i nie potrafiły odnaleźć się w takiej sytuacji. Czy więc można nazwać je GentleWoman?
GentleWoman POLSKA
Aby wspierać, motywować i inspirować powstał portal GentleWoman POLSKA. Jego misją jest promowanie niezależnych, spełnionych, twórczych i silnych kobiet, które zmieniają świat wokół siebie, tworząc go lepszym miejscem do życia, pracy i samorealizacji. Z myślą o nich tworzone są treści – niebanalne, unikatowe, rozwijające, skłaniające także do głębszej refleksji i dyskusji. Portal posiada również własny kanał na YouTube GentleWoman TV, gdzie można obejrzeć wywiady z kobietami sukcesu, między innymi z Kingą Kortą, Martą Zalewską czy Joanną Przetakiewicz.
Polecamy:
– Szkolenia z pneumatyki – wszystko co powinieneś wiedzieć