Z firmowych aut korzystają na co dzień nie tylko właściciele firm, ale również pracownicy, którzy wykonują polecenia swoich szefów, dojeżdżają do klientów, odbierają towar czy wyjeżdżają w długi trasy w poszukiwaniu nowych rynków zbytu. Samochody firmowe są więc najczęściej o wiele mocniej eksploatowane niż auta prywatne, a co za tym idzie, o wiele szybciej odmawiają posłuszeństwa czy przestają się sprawdzać.
W przypadku samochodu firmowego najważniejsza jest sprawność, niezawodność, a przy tym niewielkie zużycie paliwa oraz mała podatność na usterki. To, co przestaje się sprawdzać w firmach, często może jeszcze posłużyć prywatnym kierowcom. Byłe auta firmowe cieszą się więc sporym zainteresowaniem na rynku. W przypadku użytkowania ich na krótkich trasach czy w mieście sprawdzają się dobrze nawet wtedy, gdy na dłuższych dystansach okazywały się już problemowe.
Jak szybko sprzedać auto firmowe?
Sprzedać samochodu firmowego wymaga podobnych działań jak w przypadku aut prywatnych. Przede wszystkim należy wybrać najlepsza formę sprzedaży. Można wystawić ogłoszenie w sieci, ale wtedy trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będą chętni na samochód, a trzeba będzie odpowiadać na wiele zapytań telefonicznych czy mailowych. Dlatego o wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie sprzedaż samochodu w skupie aut. Wtedy można mieć pewność, że auta pozbędziemy się szybko, bezproblemowo i praktycznie natychmiast. Wiele nowoczesnych skupów samochodowych wychodzi dosłownie do klientów i można z przedstawicielem skupu umówić się u siebie na posesji. To spora oszczędność czasu i nerwów związanych z poszukiwaniem odpowiedniej firmy na mieście. Gdy pracownik skupu wyceni samochód, a cena będzie nam odpowiadała, można sprzedać samochód praktycznie od ręki i od razu cieszyć się dodatkową gotówką.
Załatwianie formalności
Przy sprzedaży samochodu firmowego trzeba pamiętać o wszystkich formalnościach, które związane są z transakcją. Ważne jest, aby transakcja przebiegła zgodnie z przepisami i w jej trakcie podpisano wszystkie niezbędne dokumenty. Bardzo ważna jest prawidłowo skonstruowana umowa kupna sprzedaży. Najczęściej firma skupująca posiada własną umowę, do której wystarczy wpisać jedynie dane. Dzięki temu sprzedawca nie musi tracić czasu na przygotowywanie dokumentów czy załatwianie innych formalności. Zanim jednak podpiszemy taką umowę, warto ją bardzo dokładnie przeczytać, włącznie ze wszystkimi zapisami, które są ujęte niewielkim drukiem. Aby mieć pewność, że transakcja będzie na poziomie, warto korzystać z dobrych i sprawdzonych firm skupujących. Dobrym przykładem może być skup aut Bydgoszcz, który działa szybko i sprawnie, a jednocześnie ma ugruntowaną i sprawdzoną pozycję na rynku. Sprzedający może więc mieć pewność, że cały proces sprzedaży odbędzie się zgodnie z przepisami, a on sam uzyska za auto naprawdę dobre pieniądze.