Terminal płatniczy za darmo jest opcją dla nowych przedsiębiorców, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z płatności elektronicznych w swojej firmie. Sprawdź, czy możesz dołączyć do programu i jakie korzyści zyskasz dla swojej firmy, posiadając terminal do transakcji bezgotówkowych.
Na jakich zasadach otrzymam terminal płatniczy za darmo?
Rynek usług jest dziś miejscem ogromnej konkurencji, gdzie niełatwo o stałych i wiernych klientów. Dlatego każdy przedsiębiorca stara się zwiększać swoje szanse na zdobycie klientów, decydując się na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest wprowadzenie płatności bezgotówkowych.
Termin „innowacje” w stosunku do płatności elektronicznych nie jest najtrafniejszy. Terminale płatnicze są w dzisiejszych realiach bardzo popularne i częściej zaskoczeniem jest ich brak, niż posiadanie. Niemniej, do niedawna niewiele zwłaszcza małych firm decydowało się na taki krok. Barierą była niewiedza oraz strach, a także wysokie comiesięczne koszty utrzymania takiej usługi.
Wspólne działania rządu oraz podmiotów finansowych doprowadziły do powołania programu dla przedsiębiorców, który ma na celu wsparcie prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie płatności bezgotówkowych. Program ten umożliwia firmom podpisanie umowy z dostawcami usług płatności elektronicznych na okres 12 miesięcy, bez konieczności ponoszenia opłat.
Aby przystąpić do programu i otrzymać terminal płatniczy za darmo trzeba być przedsiębiorcom, złożyć wniosek przez Internet oraz podpisać umowę z wybranym usługodawcą. Jedna firma może otrzymać maksymalnie 3 terminale płatnicze dla swojej działalności. Po skończeniu okresu 12 miesięcy przedsiębiorca decyduje, czy chce kontynuować współprace z dostawcą. Należy przy tym pamiętać, że z programu można skorzystać tylko jeden raz.
Korzyści z udziału w programie
Z pewnością większość z przedsiębiorców chciałaby otrzymać terminal płatniczy za darmo. Wydaje się to być korzystne dla prowadzenia firmy. Udział w programie to przede wszystkim możliwość sprawdzenia, jak posiadanie terminala wpływa na rozwój firmy i zwiększenie przychodów. Dodatkowo nieponoszenie z tego tytułu opłat przez okres 12 miesięcy również jest korzyścią dla prowadzonej działalności.
Faktem jest, że klienci uwielbiają płacić bezgotówkowo. Nie muszą szukać bankomatów, aby wypłacić zarobione pieniądze. Dlatego często rezygnują z zakupu, jeżeli nie mogą zapłacić za towar w wygodny sposób. Program Polska Bezgotówkowa jest świetnym pretekstem dla przedsiębiorców, aby przekonać się, o ile wzrosną ich przychody w skali 12 miesięcy, dzięki instalacji terminala płatniczego. Na podstawie tych danych będą mogli przekonać się, czy płatności bezgotówkowe pomagają w rozwoju ich biznesu.
Decydując się na udział w programie, należy także pamiętać, o pewnych konsekwencjach tej decyzji. Przede wszystkim po zakończeniu programu koszty związane z przedłużeniem umowy z dostawcą usług płatności, mogą wzrosnąć. Dlatego jeszcze przed podpisaniem umowy udziału w programie warto zapoznać się z cennikiem usług po jego zakończeniu. Może się okazać, że w perspektywie czasu, udział w programie może być mniej korzystny niż podpisanie umowy bezpośrednio z usługodawcą.
Co daje mojej firmie terminal płatniczy?
Terminal płatniczy to dziś obowiązkowy element punktów obsługowych, w których jest możliwość dokonywania płatności. Daje to wygodę i poczucie bezpieczeństwa dla klientów, przez co wpływa na pozytywne wrażenia z oferowanych usług.
Płatności elektroniczne to również łatwość zarządzania zasobami i czasem. Opłaty wnoszone przez klientów są automatycznie lokowane na wskazanym rachunku bankowych, przez co nie musimy tracić czasu na wpłacanie pieniędzy w bankach. Zaoszczędzony czas możemy poświęcić na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.
Kolejną korzyścią z użytkowania terminali jest bezpieczeństwo transakcji. Dzięki płatnościom bezgotówkowym minimalizujemy szansę przyjęcia fałszywych banknotów, udziału w procederze „prania pieniędzy” lub po prostu kradzieży. Płatności bezgotówkowe to przyszłość w sposobie finalizowania sprzedaży, które coraz częściej wypiera tradycyjne metody płatności.