Rzeczywistość biznesowa nie rozpieszcza nowych przedsiębiorców lub firm zmagających się z problemami natury finansowej. Banki niemal zawsze odmawiają kredytu start-upom, jeśli nie istnieje w danym momencie żaden program dofinansowujący. Odrzucenie wniosku na pewno spotka także przedsiębiorstwa z negatywną historią w BIK. Co zrobić, jeśli wyczerpaliśmy już zapytania o ofertę bankową? Czy istnieją alternatywne narzędzia pozyskiwania funduszy, jakie nie stosują aż tak daleko posuniętych wymagań formalnych?
Czym jest pożyczka pod zastaw mieszkania?
Prywatne pożyczki pod zastaw mieszkania lub innej nieruchomości otwierają możliwość pozyskania funduszy na dowolny cel. Instytucje pozabankowe nie biorą pod uwagę negatywnej historii kredytowej w BIK jako czynnika wykluczającego z opcji otrzymania finansowego wsparcia. Pożyczka pod zastaw mieszkania, domu lub działki okazuje się skuteczną metodą na przywrócenie finansowej płynności, spłatę zadłużenia komorniczego, czy finansowania inwestycji. Jedynym wymogiem pozostaje posiadanie nieruchomości na własność i dokonanie wpisu do IV działu księgi wieczystej o ustanowieniu hipoteki. Wszelkie czynności prowadzone są przez notariusza, co daje bezpieczeństwo i ramy prawne. Instytucje pozabankowe to firmy działające w pełni legalnie, zdobywające coraz większy udział w rynku. Pożyczka pod zastaw mieszkania szybko stała się produktem konkurencyjnym dla banków. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy poszukiwać w wysokiej dostępności, ekspresowym tempie przelewu środków na konto, personalizacji warunków i harmonogramu spłat, a także elastyczności w odroczeniu spłat poszczególnych transzy. Warto nadmienić, że każda pożyczka niesie w sobie pewną dozę ryzyka. Krytycy pożyczek pozabankowych utracili swoje argumenty, gdyż pożyczka pod zastaw mieszkania ma na celu ratowanie przedsiębiorstwa, a nie jego pogrążanie w kryzysie. Zdecydowana większość firm korzystających z usług pozabankowych ceni sobie tę formę współpracy, dostrzegając potencjał w finansowaniu z instytucją zastawu.
Pożyczka pod zastaw mieszkania nie wymaga sterty dokumentów. Złożenie wniosku będzie się na ogół wiązało z koniecznością podania numeru księgi wieczystej, dokumentu poświadczającego prawa własności do lokalu, a także wypisu z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu lub uregulowaniu podatków.
Jak otrzymać pożyczkę pod zastaw mieszkania?
Procedura otrzymywania wsparcia finansowego w ramach pożyczki pod zastaw mieszkania rozpoczyna się w momencie złożenia wniosku online. Firmy takie jak Smartvest dokładają starań, aby przejrzystość i dokładny opis oferty nie pozostawiały pola do krytyki. Dalsze procedowanie omawianego tu wniosku skutkuje rozpoczęciem przez Smartvest procesu na przygotowanie indywidualnej oferty finansowania. Zgoda na wypracowane wspólnie warunki ze strony pożyczkobiorcy przenosi dalsze czynności do kancelarii notarialnej, gdzie zostają podpisane postanowienia o włączeniu danej nieruchomości w zastaw. W celu zapoznania się ze szczegółami transakcji pożyczkowej, zachęcamy do odwiedzenia strony smartvest.pl. Znajdują się tam wyczerpujące informacje odnośnie mechanizmu pożyczki pod zastaw mieszkania, a także oferta na najlepsze wsparcie dla małych i średnich firm.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.