Większość dzieci uwielbia Boże Narodzenie i Świętego Mikołaja. Ale czy Mikołaj ma jakąś prawdziwą wartość? Plusy i minusy Świętego Mikołaja? Podyskutujmy!
Znowu zbliża się ta pora roku, a poziom podniecenia zmienia się w zależności od wieku. Grupa poniżej dziesięciu lat tryska radością, radośnie oczekując licznych prezentów, które otrzymają. Grupa powyżej dwudziestu pięciu lat nie za bardzo. Muszą zrównoważyć budżet, aby sfinansować wiele prezentów, których oczekują rodzina, przyjaciele i współpracownicy.
Rodzice są nieustannie bombardowani subtelnymi i niezbyt subtelnymi wskazówkami na temat tego, czego spodziewają się ich dzieci na Mikołajki. Będąc teraz w samym sercu skomercjalizowanego natłoku związanego z Mikołajkami – powinniśmy przeanalizować swoje skojarzenia ze starym dobrym świętym Mikołajem.
Korzyści ze Świętego Mikołaja
1. Święty Mikołaj nagradza dzieci za bycie miłym i grzecznym
Czy w wierze w Świętego Mikołaja istnieje jakaś rzeczywista wartość? Święty Mikołaj jest dla dzieci jest niejako nagrodą za bycie „miłym”. Za okazywanie dobrych postaw i dobrych uczynków przez cały rok można liczyć na elfi wideo od mikołaja dla dzieci .
2. Święty Mikołaj uczy dzieci „wiary”
Po drugie, istnieje również pogląd, że dzieci potrzebują czegoś, w co mogą wierzyć. Coś „magicznego”, co inspiruje je do wiary w niemożliwości i zdarzenia większe niż one same i właśnie Mikołajki i wszystko, co z nimi związane mają mieć w tym sens.
3. Święty Mikołaj uczy filantropii
Wreszcie Święty Mikołaj emanuje godnym podziwu poziomem filantropii. Oto osoba, której jedyną życiową misją jest polepszanie życia dzieci na całym świecie poprzez rozdawanie upominków.
Wszystkie cechy przypisywane Mikołajowi i tradycji wydają się bardzo godne podziwu i godne przejęcia. Ale zagłębmy się trochę głębiej. Święty Mikołaj zachęca dzieci do bycia „miłymi” przez cały rok, aby mogły coś dostać. Wydaje się, że jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami, które próbujemy wpoić dzieciom. Uczymy ich, jak być dobrymi, dobrze wszystkich traktujemy, ponieważ jest to słuszne. Dokładamy wszelkich starań, aby nauczyć je życzliwości, traktowania ludzi z szacunkiem, nie oczekując czegoś w zamian, ale ponieważ uważamy, że są to ważne wartości, które powinny posiadać dzieci.
Wiara w coś „magicznego” ma swoje korzenie w naszych staraniach, aby zachęcić nasze dzieci do wytrwania nawet w obliczu niemożliwości. Rysujemy korelację między nimi, wierząc, że człowiek pilotuje sanie ciągnione przez renifery i dostarcza miliony prezentów na całym świecie w ciągu jednej nocy. Dzięki temu nasze dzieci będą miały większy iloraz wiary.
Dzieje się tak, ponieważ wiara w to, czego nie można łatwo zobaczyć, jest w rzeczywistości wiarą. I ta wiara w Świętego Mikołaja w jakiś sposób przełoży się na to, że nasze dzieci będą miały większą wiarę w siebie i swoje zdolności do osiągnięcia niemożliwego. Najmniej kontrowersyjną cechą Świętego Mikołaja jest jego filantropia. Każda osoba, która poświęciłaby swoje życie zadowoleniu dzieci, jest rzeczywiście bohaterem.