Samochody służbowe są w obiegu w wielu dużych firmach, które zajmują się aktywnym pozyskiwaniem klientów, a ich pracownicy ze względu na specyfikę swojej pracy, są bardzo często w trasie. Zanim jednak firma udostępni pracownikowi auto służbowe, warto również ustalić wszystkie zasady korzystania z niego.
Samochody służbowe to dobra wartość dodana do pracy na wielu stanowiskach. Niektórzy pracownicy korzystają z nich na co dzień, dzięki czemu mogą sporo zaoszczędzić. Nie muszą bowiem kupować własnego samochodu, gdyż nie jest on im na co dzień potrzebny. Co więcej, nie muszą też ponosić żadnych kosztów eksploatacji czy utrzymania auta. To firma płaci za tankowanie, przeglądy, naprawę ewentualnych usterek. Pracownik w czasie tankowania zwykle bierze fakturę na paliwo, którą następnie przekazuje swojemu pracodawcy. Jeśli zapłacił z własnej kieszeni na zatankowanie samochodu służbowego, może otrzymać zwrot wszystkich poniesionych kosztów.
Wysokie koszty eksploatacji służbowych aut
W niektórych firmach flota samochodowa jest sporym obciążeniem dla budżetu przedsiębiorstwa. Bardzo często samochody stoją na parkingu, gdyż na co dzień nie są używane. Dotyczy to w szczególności działalności sezonowych, które największym powodzeniem cieszą się w ciągu kilku miesięcy w roku. Utrzymywanie floty samochodowej może być problemowe dla tych firm, które szukają sposobu na cięcie kosztów i ograniczenie wydatków. Warto więc pozbyć się części firmowych aut, a w zamian za nie wybierać wypożyczalnie samochodów wtedy, gdy samochody są bardzo potrzebne. Nie ma przecież większego sensu utrzymywanie auta przez cały miesiąc w sytuacji, gdy jest ono potrzebne zaledwie przez kilka dni lub jeszcze rzadziej. W ofercie wypożyczalni samochodów można znaleźć tak duży wybór różnych modeli i marek aut, że każdy właściciel firmy z pewnością znajdzie rozwiązanie w stu procentach dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Jak działają wypożyczalnie samochodów?
Wypożyczalnia samochodów w Gliwicach oraz wiele innych wypożyczalni to świetna propozycja dla klientów poszukujących dobrej opcji wynajmu auta. Wynająć samochód można zarówno na kilka dni, jak i na kilka miesięcy. W tym drugim przypadku podpisuje się umowę długoterminową, która pod względem finansowym wychodzi dużo taniej niż krótkoterminowy wynajem na doby. Wypożyczalnie samochodów posiadają w ofercie niewielkie auta miejskie, samochody dostawcze, duże, eleganckie limuzyny czy samochody z napędem na cztery koła. W ofercie z pewnością coś dla siebie znajdą więc firmy szukające samochodów reprezentacyjnych lub dostawczych. Zanim zdecydujemy się na wynajem w konkretnej firmie, dobrze jest zapoznać się z ofertą co najmniej kilku różnych wypożyczalni. Warto zwracać uwagę nie tylko na cenniki, ale również na to, co wchodzi w skład poszczególnych pakietów oraz jak wygląda kwestia ubezpieczenia samochodów. Im lepiej zapoznamy się z ofertą, tym łatwiej będzie nam podjąć dobrą decyzję dotyczącą wynajmu auta dla firmy.