Jak uzyskać najlepsze odbicie stempla?

Odbicie stempla wydawać by się mogło sprawą błahą – wystarczy mocno przycisnąć i gotowy! O ile jest to mniej więcej prawdą w przypadku stempli automatycznych, o tyle w przypadku stempli drewnianych sprawa ma się nieco inaczej. Tutaj to właśnie głównie sposób użytkowania stempla ma decydujące znacznie. Jak zatem uzyskać najlepsze odbicie stempla? Wszystkiego dowiesz się właśnie w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Próbne odbicie

W przypadku badania jakości stempla próbne odbicie jest kluczową kwestią. Standardowy tusz wodny idealnie nadaje się do powierzchni dobrze wchłaniających. Należą do nich między innymi papier lub tektura, surowe drewno czy inne tkaniny naturalne. Jeżeli potrzebujesz stempla do powierzchni lekko śliskich – przed zakupem odpowiedniego stempla i poduszki zdecydowanie radzimy wykonać odbicie próbne. Użyj do tego pieczątki firmowej, księgowej i imiennej. Jeżeli po około 60 sekundach tusz ciągle się rozmazuje – radzimy tutaj zakupić tusz szybkoschnący, który bardziej będzie nadawał się do tego typu powierzchni.

Jak przygotować powierzchnię?

Jeżeli pragniemy uzyskać jak najlepszą jakość odbicia stempla to radzimy uprzednio przygotować powierzchnię. Musi być ona równa, czysta od zanieczyszczeń i załamań. Niektóre struktury będą naturalnie nierówne. Wówczas na uwadze musimy mieć fakt, że uzyskanie idealnego odbicia pieczątki po prostu będzie niemożliwe. Koniecznie musisz mieć to na uwadze.

W przypadku powierzchni nierównych stosować możesz dodatkowe metody zapobiegania niedokładnym odbiciom. Stosuj wyraźnie większą siłę nacisku. Pamiętaj jednak, aby na poduszce siłę nacisku stosować tak jak zawsze – minimalną. Poza tym stosować możesz również dłuższy czas nacisku na materiale. Pamiętaj, aby podłoże pod stempel zawsze było suche, gdyż wszelki poślizg może wyraźnie zepsuć naszą idealną jakość stempla.

Poduszka

Poduszka pod stempel powinna być równomiernie nasączona tuszem wodnym. Nie może być go zbyt dużo, ani zbyt mało. Zanim nalejesz tusz do poduszki – powinieneś dokładnie go wymieszać. Będzie miało to wpływ na odpowiednią kolorystykę, jak i gęstość naszego odbicia.

Zatuszowanie stempla

Jeżeli odpowiednio przygotowaliśmy już naszą poduszkę – możemy zająć się zatuszowaniem naszego stempla. Przede wszystkim nie powinniśmy używać dużo siły. Przy przystawianiu stempla do poduszki używaj minimalnej ilości swojej siły. Stempel należy przykładać równolegle do poduszki z odpowiednio, równo rozłożoną siłą nacisku. Dodatkowo pamiętaj, aby przed każdym dodatkowym nalaniem tuszu – dokładnie go wymieszaj. Również nie dolewaj zbyt dużo tuszu do poduszki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie regularne dolewanie niewielkiej ilości tuszu do poduszki. Więcej informacji w tym zakresie znajdziesz na https://www.maxonline.pl

Tylko dzięki przestrzeganiu powyższych reguł będziesz w stanie uzyskać idealną jakość odbicia Twojego stempla czy pieczątki. Pamiętaj również, aby korzystać ze sprawdzonych i zaufanych rozwiązań. Tylko najlepsza jakość tuszu pozwoli Ci na uzyskanie najlepszej jakości odbicia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *