Ile warte są stare monety?

Czy skup starych monet przyjmuje wszystkie monety? Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie różnicę między sklepem czy komisem numizmatycznym a skupem monet z metali szlachetnych.

To dwie różne branże – numizmatycy obracają wszystkimi monetami, które mają wartość kolekcjonerską. Mogą być to monety stare, bardzo rzadko spotykane, monety okolicznościowe czy ciekawostki takie jak na przykład monety wybite z błędem bardzo wysoko cenione przez hobbystów. Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa ze skupem starych monet wybitych z cennych kruszców – złota, srebra czy platyny. Tutaj wartość samego metalu szlachetnego łączona jest z wartością monety. Wycena starych monet ze złota, bo takie spotyka się najczęściej nie jest łatwa. Lepiej nie polegać ani na własnej intuicji, ani na dobrych radach z Internetu i odwiedzić profesjonalistów.

Kto prowadzi skup starych monet?

Artar.eu zajmuje się licencjonowanym obrotem metalami szlachetnymi, wybitymi z nich monetami, sztabami złota i srebra oraz brylantami. Odwiedzając skup starych monet prowadzony przez tą firmą można liczyć na rzetelną wycenę. Jeżeli nie wymaga ona zastosowania specjalistycznego sprzętu i określenia próby złota bądź srebra wycena jest bezpłatna. Po określeniu ceny klient dostaje niezobowiązującą ofertę, a jeśli zdecyduje się na sprzedaż od ręki zawarta zostanie umowa i wypłacona gotówka. Artar.eu kupuje monety w różnym stanie – począwszy od tak zwanych bulionowych czyli inwestycyjnych w stanie menniczym po uszkodzone i zniszczone, które skupowane są w cenie złotego złomu. Sprzedając monety w artar.eu należy liczyć się z tym, że firma doliczy swoją prowizję, ale wycena będzie z pewnością rzetelna i uczciwa, zgodna z cenami rynkowymi.

Kiedy opłaca się sprzedać stare monety?

Monety z metali szlachetnych są dość pewną lokatą środków. Ich cena zależy od wielu czynników dlatego nie warto pochopnie podejmować decyzji i na początek poprzestać na wycenie. Zaletą takiej lokaty jest to, że skup starych monet zawsze przyjmie i od razu wymieni je na gotówkę. Złote lub srebrne monety zwykle zyskują na wartości w warunkach kryzysowych i nie podlegają tak częstym wahaniom jak waluty lub akcje. Największą wartość posiadają monety inwestycyjne zwane również bulionowymi przechowywane w specjalnych, zapieczętowanych opakowaniach. Przechowywanie monet luzem, nawet bardzo ostrożne zawsze prowadzi do niewielkich uszkodzeń mechanicznych, które fachowiec dostrzeże na pierwszy rzut oka. Nie należy kupować starych monet okazyjnie, z nieznanego źródła – w takim przypadku wizyta w skupie starych monet może się okazać wielkim rozczarowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *