Wykonawca konstrukcji stalowych powinien kompleksowo zająć się obsługą inwestycji budowlanych. Do jego zadań należy wykonanie usług z zakresu projektowania, dostawa elementów konstrukcji oraz ich montaż. Dobry wykonawca konstrukcji stalowych odda swojemu klientowi obiekt „pod klucz”.
Popularność konstrukcji stalowych
Konstrukcje stalowe są coraz bardziej popularne w Polsce. Budowle te służą zarówno jako magazyny, hale przemysłowe, hale produkcyjne, jak i obiekty sportowe czy galerie handlowe. Coraz większa grupa przedsiębiorców porzuca tradycyjne obiekty murowane na rzecz konstrukcji stalowych. Dlaczego? Mają one naprawdę wiele zalet.
Przede wszystkim są tańsze i szybsze w budowie. Istnieje możliwość zaprojektowania hali, która w optymalny sposób usprawni działania i procesy zachodzące pod jej dachem. Na przykład, jeżeli konstrukcja ma być halą produkcyjną, to już na etapie projektowania uwzględnia się, czy mają się w niej znaleźć linie produkcyjne, a jeżeli tak, to ile. Dostosowuje się kształt i rozmiar obiektu pod kątem technologii, jakie będą wykorzystywane.
Jakie są etapy powstawania konstrukcji stalowych?
Pierwszym etapem powstawania konstrukcji stalowych jest pomysł. Inwestor pielęgnuje myśl, która zazwyczaj ma na celu rozwój danej działalność. Powierzchnia użytkowa jest bardzo pożądana, ale nie zawsze przedsiębiorcy mają wystarczający budżet, aby wybudować murowaną konstrukcję. Wtedy ich pomysł może zrealizować wykonawca konstrukcji stalowych. Ograniczenia budżetu nie są jednak jedynym powodem, z którego inwestorzy wybierają obiekty stalowe. Czasem zależy im na szybkim zrealizowaniu projektu bez uszczerbku na wytrzymałości budowli.
Jeżeli pomysł się już wyklarował, a spośród dostępnych ofert został wybrany generalny wykonawca konstrukcji stalowych, naszedł czas projekt. Należy go bardzo szczegółowo omówić i wskazać wykonawcy, jakie potrzeby ma zaspokajać obiekt. Wykonawca konstrukcji stalowych powinien indywidualnie podchodzić do każdego klienta i mieć na względzie jego oczekiwania. Powinien też wsłuchiwać się w jego wskazówki i brać je pod uwagę podczas projektowania.
Kolejnym etapem jest zaakceptowanie projektu przez klienta. Bardzo dobrze, jeżeli ma on możliwość zobaczenia wizualizacji projektu. Dzięki temu będzie wiedział, czego spodziewać się po gotowym obiekcie. Następny krok to postawienie fundamentów lub stóp fundamentowych. To na nich montuje się szkielet konstrukcji stalowych. Po prawidłowym wykonaniu tego zadania nadchodzi czas na montaż obudowy ściennej i dachowej. Ostatni etap to prace wykończeniowe i… odbiór obiektu.
Jak widać, wykonawca konstrukcji stalowych ma ręce pełne pracy. Jednak dzięki temu, że hale powstają z gotowych elementów, montaż trwa zdecydowanie krócej niż budowa tradycyjnego obiektu murowanego. Jeżeli przedsiębiorcy zależy na czasie i trwałości, to konstrukcje stalowe są zdecydowanie najlepszym wyjściem. Poza tym mogą być one rozbudowywane razem z działalnością! Wszystko to zasługa modułów, o które można powiększać hale.
Solidny wykonawca konstrukcji stalowych
Firma zajmująca się wykonawstwem konstrukcji stalowych powinna cechować się przede wszystkim kompleksowością oferowanych usług. Zlecając jej postawienie hali, klient powinien mieć pewność, że obiekt, do którego otrzyma klucze, będzie spełniał wszystkie standardy. Konstrukcja musi być bezpieczna, wytrzymała i dostosowana do konkretnych potrzeb.
Jeżeli planujesz zlecenie wybudowania hali stalowej, upewni się, że firma, którą wybierzesz, ma udokumentowane doświadczenie w wykonywaniu podobnych prac. Sprawdź, czy w internecie są dostępne opinie na jej temat. Pomogą Ci one w podjęciu decyzji. Dobrze, jeżeli na stronie firmy możesz zobaczyć jej poprzednie realizacje. Upewni się też, że ekipa składa z wykwalifikowanych pracowników, posiadających udokumentowane umiejętności. Bardzo duże znaczenie ma jakość wykorzystywanych materiałów. To one decydują o trwałości obiektu, nie mogą więc być czymś, na czym się oszczędza.