Z wody korzystamy na co dzień zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Gdy odkręcamy kran, najczęściej nawet się nie zastanawiamy się, skąd się ona bierze i do czego jest podłączona. Pomyśleć o tym powinni już jednak zarządcy budynków, zwłaszcza biurowców oraz obiektów użyteczności publicznej. Zapotrzebowanie na wodę nie zawsze bowiem idzie w parze z jej dostępnością. Zdarzają się przecież, i to nawet dosyć często, spore awarie sieci wodociągowych. Wtedy konieczne jest korzystanie z wody z innych źródeł.
Rezerwa wody jest potrzebna zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w firmach i biurowcach. Oczywiście, zapasy wody są uzależnione od zapotrzebowania. W budynku jednorodzinnym zbiorniki zapasowe nie muszą być aż tak duże i rozbudowane jak zbiorniki rezerwowe wody pitnej, jakie powinny znaleźć się w dużym biurowcu, szpitalu czy innym miejscu, w którym nie można sobie pozwolić na jakąkolwiek przerwę w dostawie wody.
Kiedy zbiornik powinien być?
Zbiornik wody w firmie powinien znajdować się zawsze. Różna może być jedynie jego wielkość. W każdym, nawet najmniejszym przedsiębiorstwie, warto bowiem zabezpieczyć zapasy wody pitnej oraz wody na potrzeby sanitarne. Pracownicy nie mogą bowiem funkcjonować w czasie awarii sieci wodociągowej bez wody. Każdy właściciel firmy powinien więc zadbać o duży i pojemny zbiornik. Szczególne zapotrzebowanie jest też w tych firmach, w których nie można sobie wyobrazić codziennej działalności bez wody. Są to chociażby zakłady spożywcze, producenci żywności, restauracje i firmy cateringowe, placówki medyczne, zakłady chemiczne i wiele innych. W takich miejscach dostęp do wody musi być zawsze i to właściciel firmy musi myśleć perspektywicznie i zdawać sobie sprawę z tego, że sieć wodociągowa nie jest niezawodna i prędzej czy później mogą zdarzyć się jakieś awarie. Mając pod ręką zapasowy rezerwuar wody, można spokojnie prowadzić produkcję i nie obawiać się przestoju nawet w czasie wodnego kryzysu. O dużym zbiorniku wody powinny pomyśleć również firmy, w których odbywa się produkcja materiałów łatwopalnych lub gdzie ryzyko pożaru jest naprawdę spore. Zapas wody jest niezbędny w razie gdyby nagle pojawił się pożar.
Dobrej jakości zbiorniki na wodę
Jeśli chcemy mieć pewność, że zapas wody będzie nie tylko spory, ale również właściwie zabezpieczony, warto uważnie wybierać zbiorniki na wodę. Zwracajmy również uwagę na ich przeznaczenie. Nieco inaczej wykonane są zbiorniki na wodę pitną, a inaczej wyglądają typowe zbiorniki przeciwpożarowe. Zanim zdecydujemy się na inwestycję w zbiornik, trzeba znaleźć też dla niego odpowiednie miejsce. Powinien on się znajdować w takim miejscu, do którego będzie w miarę swobodny dostęp. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem i instalacją zbiorników. Specjaliści bez problemu dopasują zbiornik do indywidualnych potrzeb i zadbają o to, by był on stabilny, solidnie wykonany, wytrzymały i bezpieczny. Im lepszej jakości zbiornik na wodę, tym większa pewność, że będzie on służył w firmie przez długi czas i bez żadnych problemów z eksploatacją.
Czy ktoś wie w jakich rozmiarach powinno się montować Klapy dymowe na dachach skośnych? Czy pochylenie dachu ma w tym przypadku znaczenie jeśli chodzi o wielkość klapy?